Nieuw bestemmingsplan voor Ambachtsezoom

Persbericht 19 januari 2016

Er komt een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Ambachtsezoom in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat is de conclusie van de gemeente, nadat in december vorig jaar de Raad van State het besluit van de gemeenteraad tot vaststelling van het bestemmingsplan Ambachtsezoom vernietigde.

Een ‘artist impression’ van het te ontwikkelen bedrijvenpark Ambachtsezoom.

Met dit bestemmingsplan werd de realisatie van een bedrijventerrein mogelijk gemaakt. Inmiddels heeft de gemeente zich beraden over de gevolgen en samen met de provincie gezocht naar een oplossing. De provincie is bereid een gedeeltelijke (partiële) herziening van het Programma Ruimte op te stellen. Dit is de basis voor een nieuw bestemmingsplan.

Duurzaam bedrijventerrein

In grote lijnen zal het nieuwe bestemmingsplan gelijk zijn aan het voorgaande bestemmingsplan. In dat nieuwe bestemmingsplan wordt rekening gehouden met de uitspraak van de Raad van State. Deze nieuwe procedure biedt tegelijkertijd de gelegenheid om de ambitie van de gemeente waar te maken en het bedrijvenpark Ambachtsezoom nog duurzamer te maken. Wethouder Economie André Flach: “Het bedrijventerrein moet zich onderscheiden door gebruik van duurzame energie en materialen. De gemeente en de toekomstige eigenaren staan voor de uitdaging om dit gezamenlijk te realiseren. Denk dan bijvoorbeeld aan koude-warmteopslag en het uitgangspunt dat alle bouwmaterialen over 50 jaar opnieuw te gebruiken zijn.”

Ter inzage

Naar verwachting kan het ontwerp-bestemmingsplan na de zomer van 2016 ter inzage gelegd worden. Het gevolg van de uitspraak van de Raad van State betekent een vertraging voor de realisatie van het bedrijventerrein van ongeveer anderhalf jaar.

2Orange naar de Sedumweg

2Orange naar de Sedumweg

De 2Orange Group BV heeft kavel C3C aan de Sedumweg, met een oppervlakte van 1763 m2, gekocht voor de bouw van een kantoor en bedrijfshal voor 2Orange BV uit Ridderkerk. 2Orange is een audiovisueel bedrijf en ICT-specialist.

Lees meer