DHL Parcel koopt kavel voor CityHub op circulair bedrijvenpark Ambachtsezoom

12 november 2021

Vervoerder DHL Parcel (met de bekende gele busjes!) gaat een CityHub bouwen op circulair bedrijvenpark Ambachtsezoom. Hun circulaire pand voldoet zelfs aan de hoogste duurzaamheidsnormen van BREEAM. Wethouder André Flach en CFO Gijsbert Burggraaf van DHL ondertekenden de koopovereenkomst voor een kavel van 6500 m2. De kavel, die wordt omzoomd door bomen, ligt bij de rotonde Ambachtsezoom/De Hil. Er zullen ongeveer 90 mensen komen te werken.

Impressie DHL CityHub

Impressie DHL CityHub

Duurzame ‘last mile’

DHL maakt zich sterk voor duurzame logistiek. Deze CityHub maakt deel uit van een groot investeringstraject van 350 miljoen euro waarbij 26 nieuwe CityHubs gebouwd worden ter versterking van een netwerk dat uit 140 vestigingen bestaat. DHL CityHubs zijn gevestigd aan de rand van alle stedelijke gebieden, waarmee de ‘last mile’ op de meest efficiënte en duurzame manier kan worden uitgevoerd. Op een cityhub vertrekken gemiddeld negentig ritten per dag, waarvan zestig overdag en dertig in de avond, met korte routes met honderd tot tweehonderd adressen. Korte routes stellen in staat snel te verduurzamen omdat ze met elektrische bestelauto’s, cargo-fietsen of andere kleine voertuigen uitgevoerd kunnen worden. Alle nieuwbouw vindt plaats volgens de hoogste duurzaamheidsnormen van Breeam. De gebouwen zijn gasloos, voorzien van zonnepanelen en er wordt gereden met een volledig elektrische vloot.

De bouw start in mei 2022 en het gebouw wordt eind november 2022 geopend.

Wethouder André Flach en CFO Gijsbert Burggraaf van DHL

Wethouder André Flach en CFO Gijsbert Burggraaf van DHL

Niet alleen in Hendrik-Ido-Ambacht

De 26 nieuw te bouwen CityHubs van DHL Parcel komen in de volgende plaatsen: Almelo, Almere, Amsterdam-West, Amsterdam-Oost, Amsterdam-Zuid, Apeldoorn, Breda, Den Haag, Ede, Emmen, Geleen, Gouda/Waddinxveen, Groningen, Haarlem, Helmond, Hendrik-Ido-Ambacht, Hoofddorp, Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Roermond, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Zaandam, en Zoetermeer.

2Orange naar de Sedumweg

2Orange naar de Sedumweg

De 2Orange Group BV heeft kavel C3C aan de Sedumweg, met een oppervlakte van 1763 m2, gekocht voor de bouw van een kantoor en bedrijfshal voor 2Orange BV uit Ridderkerk. 2Orange is een audiovisueel bedrijf en ICT-specialist.

Lees meer
MorVest zet stap naar toekomst

MorVest zet stap naar toekomst

Met de aankoop van de bouwkavel met de oppervlakte van 1431 m2 op Ambachtsezoom zet MorVest BV de eerste stap naar een circulaire toekomst. In 2025 bouwen ze hier een duurzaam bedrijfspand.

Lees meer